Článek

bg_main

MČR dorost a jun. - opět letos tradiční tři medaile!

23.Června

Helena Tlustá zlato a bronz,Jiří Šacl první velká medaile -bronzová ! V Praze se konal tzv. gigant a bylo to náročné časově, ještě, že jsme měli medailové radosti.

V sobotu začal program běhy na 1500m - Marie Hroudová po zdravotní pauze srdnatě bojovala, ale výpadek byl trochu znát - nakonec 11. místo a čas 5:19,37. Následovala Helena Tlustá - ve finiši to tentokráte nebylo ono a byl to bronz za 4:48,32. Dorostenec František Koukal si vytvořil osobní rekord časem 4:29,00 a desáté místo. A pak Jiří Šacl v juniorech potvrdil naše naděje,výborně běžel a byl bronzový! A poprvé zaběhl pod 4 minuty - 3:59,82! Později se běžely ještě rozběhy na 800m - Šacl prokázal svoji zkušenost a v pomalém závodě finišem postoupil z druhého místa. Trochu smůly měl Tomáš Nejedlý,který skončil v rozběhu třetí a těsně to na postup nestačilo. Ale žádný učený z nebe nespadl.

V neděli běžel finale půlky Šacl a únava ze soboty byla znát- sedmé místo v čase 1:59,37 je ale dobré. A ke konci programu naše eso Helena Tlustá potvrdila oprávněnost své nominace na juniorský svět a vyhrála 3000m překážek. Opět zaběhla čas pod 11 minut - 10:59,93. Zasloužené zlato ! Držíme palce na svět!