Článek

bg_main


ME Helsinky - day 1

27.Června

Jakožto druhá část výpravy jsme měli to potěšení na letišti v Ruzyni shánět všemožně a kdemoždno výsledky našich sportovců, kteří už se v Helsinkách dneska ráno pustili do bojů. 23 lidí... slušný nářez na dnešní den. Ale také dlužno podotknout, že velké většině se skvěle zadařilo, což je super, hned se tam člověk víc těší :o) a ještě k tomu ta předstartovní horečka, jen co vidí nápis "finnair"... jabadabadůů :o)

Dorazili jsme do Helsinek někdy po 4. hodině a v 6 začínal odpolední program, takže jsme se na pokoji ani neohřáli a rovnou vyrazili na stadion (mno... tam jsme se díky počasí taky moc neohřáli, ale aspoň bylo vzrůšo :o)). Ale teda - sedět na té ooobrovské tribuně, koukat na davy lidí, co na ní sedí (a o kterých by si česká atletika mohla asi jen zdát, bohužel...), ale hlavně JEN sedět a koukat na oštěpaře, jak to řežou jeden za druhým na 70 m, to je teda adrenalin... začínám ty trenéry chápat... a litovat je :o) protože zakousávat tam zadek do sedačky, jestli už to teda vyjde nebo ne... NO FUJ.

Jak už jsem říkala, první den začal hoodně slibně (pardon, ale vypisováním výsledků bych mohla strávit další odpoledne, takže tady a tady máte výsledky z prvního dne :o) A pokud se mi podaří motlitbami zrychlit zdejší internet, který má vedení opravdu o dost delší než dlouhé, možná sem nahraju i fotky... Ale první zajímavý dojem ze stadionu je, že dráha je sice rychlá, ale chudáci vrhači... (čímž se nechci litovat, to je pouze prostý fakt :o)) Člověk koukal na oštěpaře, tipl by, že ta šleha doletí na 85 a ono se to sotva dobelhá na 75... 10 m pár dioptrií snad spraví :o)

Dva dny a čeká mě to taky... Bože, ať se v tom kruhu otočím aspoň na správnou stranu :o)

PS: net rozchozen (v 6 ráno na hotelu zjevně nikdo nefunguje, ani nevykazuje chuť fungovat :o))

Jitka Kubelová

Zpět Zpět